توصیه‌های مهم به دانش‌آموزان برای پیشگیری از کرونا در مدارس

شکل یک تصویر
توصیه‌های مهم به دانش‌آموزان برای پیشگیری از کرونا در مدارس

۱_ دستان خود را قبل از ورود به مدرسه و همچنین قبل و بعد از پایان هر کلاس به مدت یک دقیقه با آب و صابون بشویید.

۲_ قبل از شستن دست ها، از دست زدن به چشم، دهان و بینی پرهیز کنید.

۳_ از لوازم التحریر شخصی خود استفاده کنید و از دیگران ابزاری قرض نگیرید.

۴_ تمامی کادر مدرسه از قبیل مدیر، ناظم، معلم، دانش آموز، دفترداران، سرایدار و … باید حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند و در صورت نداشتن، مدرسه باید در اختیار آنها قرار دهد تا شانس ابتلا به ویروس کرونا را تا حداقل کاهش دهند.

مدرسه ابتدایی غیردولتی پسرانه عرفان کاملا با دستورالعمل های بهداشتی، آشنا و برای رعایت هر چه بیشتر آنها مصمم است.

۵_ دانش آموزان توجه داشته باشند که بعد از استفاده ماسک و دستکش به هیچ عنوان آنها را در محیط مدرسه یا کلاس رها نکنند. حتما آنها را در کیسه پلاستیکی بگذارند و سپس در یک سطل زباله دردار بیندازند.

۶_ دانش آموزان حتما با خود بطری آب به همراه داشته باشند تا در صورت تشنگی از آبخوری مدرسه استفاده نکنند.

۷_ والدین باید به سلامت جسمانی فرزندان خود و همکلاسی‌های آنان توجه ویژه داشته باشند. در صورت مشاهده هرگونه علائم شبیه به کرونا مانند تب، سرفه، تنگی نفس و … از ورود آنان به مدرسه جلوگیری کنند.

۸_ تمامی دانش آموزان باید قانون «فاصله گذاری اجتماعی» را رعایت کنند و حداقل یک و نیم تا دو متر از یکدیگر فاصله داشته باشند. مدیران مدارس هم در صورت الزامی بودن برای فراگیری دروس سخت، اجازه ورود دانش آموزان به مدارس را بدهند.

با توجه به گفته وزیر آموزش و پرورش که تنها 40 درصد مدارس، امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی را برای دانش آموزان دارند، خوشبختانه مدرسه ابتدایی غیردولتی پسرانه عرفان با رعایت فاصله حداکثری 2 متر بین دانش آموزان در کلاس های بزرگ ، از فرزندان شما در مقابل خطرات احتمالی محافظت می نماید.

۹_ تمامی پنجره‌ها و در‌های کلاس  باز باشند تا با جریان هوا در داخل کلاس از مبتلا شدن افراد به ویروس کرونا جلوگیری شود.

لازم به ذکر است تمامی کلاس ها در مدرسه ابتدایی غیر دولتی پسرانه عرفان از تهویه مناسب برخوردار می باشند.

  • سازمان جهانی بهداشت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون یا مایع از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری می‌کند؛ بنابراین اگر افراد هر یک ساعت، یک بار دستان خود را بشویند، شانس ابتلا به کرونا را تا درصد زیادی کاهش خواهند داد.

رعایت موارد بهداشتی دیگر مانند استفاده از ماسک و دستکش، پرهیز از روبوسی و دست دادن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و … برای تمامی افراد به خصوص دانش آموزان الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *